УВОДНИ ТЕРМИН ВЕЖБИ
Група: Г1 Г2
Дан: Среда, 2. 10. 2024. Четвртак, 3. 10. 2024.
Време: 13 часова 12 часова
Просторија: 268 268
Наставне обавезе
Прелиминарни распоред предавања и осталих обавеза на предмету за 2024/2025. годину можете погледати овде.
Литература
Презентације са предавања и додатни материјал
Задаци са рачунских вежби
Материјали са предавања биће постављани сваке недеље након завршеног предавања:
Домаћи задаци
Упутства за вежбе
- вежба – Мерење масе
Наставници и сарадници
Предметни наставник:
др Душан Димић, доцент (каб. 352, ddimic@ffh.bg.ac.rs)
Предметни асистенти:
др Александра Ракић, асистент са докторатом (каб. 377, saska@ffh.bg.ac.rs)
др Анка Јевремовић, асистент (каб. 371, anka@ffh.bg.ac.rs)
Позивамо студенте да закажу термин консултација са предметним наставником или асистентима кад год постоји потреба.
Расподела поена
Рачунске вежбе – 10 поена
Домаћи задаци – 10 поена
Практична настава – 15 поена
Практични део испита – 10 поена
Први део испита – 20 поена
Други део испита – 35 поена
Домаћи задаци – сваке недеље после завршеног термина теоријских вежби биће постављен домаћи задатак на страницу предмета који ће садржати пет до десет задатака које студенти треба да предају у наредном термину својих вежби предметним асистентима. Укупни поени са домаћих задатака биће скалирани на 10 поена. Закаснели домаћи задаци неће бити бодовани.
Практична настава – сваке недеље студенти су у обавези да присуствују практичној настави у лабораторијама факултета у термину од два сата и према истакнутом распореду. Поени са вежби, максимално 15, укључују припрему за вежбу, активност, сређивање резултата и извештаја.
Практични део испита – у недељи 23-27. децембра 2024. год. биће одржан практични део испита који ће обухватати рад у лабораторији на практичним задацима као што су припрема раствора задате концентрације, разблаживање, мерење температуре и проводљивости, титрација. Максималан број поена за практични део испита је 10 и даваће их асистент и технички сарадник на основу рада у лабораторији и тачности попуњеног теста. Практични део испита није могуће померати и понављати.
Први део испита – обухвата заокруживање бројева и грешке мерења, извођење израза за грешку мерења, методу најмањих квадрата, израчунавање средње вредности и стандардне девијације, примену Студентове расподеле, номенклатуру неорганских једињења. Максималан број поена на првом делу испита је 20 и положио је студент који оствари 50% поена. Први део испита је могуће поново полагати у испитним роковима.
Други део испита – обухвата растворљивост, израчунавање концентрације раствора, стехиометрију, оксидо-редукцију, основне задатке из pH и пуфера. Максималан број поена на другом делу испита је 35 и положио је студент који оствари 50% поена. Други део испита је могуће поново полагати у испитним роковима.