Табела предмета

Предметни наставник: др Александра Павићевић

ОБАВЕШТЕЊА

20.2.2024. РЕЗУЛТАТИ ТЕСТА ИЗ ФЕБРУАРСКОГ РОКА И ИНФОРМАЦИЈЕ О УПИСУ ОЦЕНА

Поштоване колегинице и колеге, на следећем линку се налазе резултати теста одржаног 19.2.2024.: ЛИНК.

Упис оцена у индексе на основу резултата тестова из јануарског и фебруарског испитног рока ће бити у петак 23.2.2024. у 17ч у лабораторији 272. Уколико студенти нису у могућности да дођу лично, индекс могу послати преко другог колеге/колегинице, али је неопходно да пре наведеног термина пошаљу мејл на aleks.pavicevic@ffh.bg.ac.rs, са искључиво факултетског студентског налога, у којем треба да наведу да су сагласни да им се упише оцена и да наведу у којем року су остварили поене на основу којих се описује оцена (ПОДСЕТНИК: ако су студенти полагали испит у оба рока, важећи су само поени из фебруарског рока). Такође, сви студенти који нису задовољни оствареним поенима и не желе да упишу оцену на основу резултата на досадашњим тестовима, о томе морају да обавесте предметног наставника пре наведеног термина уписа оцена, слањем мејла са факултетског студентског налога.

НАПОМЕНА: Услов за упис оцене испуњава сваки студент који има укупан број бодова на предиспитним обавезама и испиту већи од 51.

13.2.2024. ПОЕНИ ОСТВАРЕНИ НА ПРЕДИСПИТНИМ ОБАВЕЗАМА

Поштоване колегинице и колеге, на следећем линку се налази списак поена остварених на предиспитним обавезама у току школске 2023/2024. године: ЛИНК

1.2.2024. ПОЕНИ ОСТВАРЕНИ НА ДОМАЋИМ ЗАДАЦИМА

Поштоване колегинице и колеге, на следећем линку се налази списак поена остварених на домаћим задацима у току школске 2023/2024. године: ЛИНК

1.2.2024. РЕЗУЛТАТИ ТЕСТА ИЗ ЈАНУАРСКОГ РОКА

Поштоване колегинице и колеге, на следећем линку се налазе резултати теста одржаног 31.1.2024.: ЛИНК
Напомена: Уколико студенти нису задовољни оствареним бројем бодова на писменом испиту и одлуче да покушају поново да полажу писмени испит у наредним испитним роковима, поени са претходног теста се поништавају.

1.2.2024. ЗАМЕНА ЛИТЕРАТУРЕ

Поштоване колеге и колегинице, на линку за девето предавање је замењена литература.

24.1.2024. ПОМЕРАЊЕ ТЕРМИНА ИСПИТА У ФЕБРУАРСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ

Поштоване колеге и колегинице, на молбу студената мастер студија, испит у фебруарском испитном року се одлаже и биће одржан у понедељак 19.2.2024. у 17 ч у физичкохемијском амфитеатру.

17.1.2024. ИСПИТ И ПРИЈАВА ИСПИТА

Поштоване колегинице и колеге, испити у јануарском и фебруарском року ће се одржати како је и предвиђено распоредом испита истакнутом на сајту (https://www.ffh.bg.ac.rs/rasporedi/): 31.1.2024. у 17-19 ч и 8.2.2024. у 17-19 ч и подсећам вас да је потребно да пријавите испит за одговарајући испитни рок (у којем желите да полажете испит), како бисте могли да полажете испит и како бих могла да вам касније упишем оцену.

12.1.2024. ДРУГИ ДОМАЋИ ЗАДАТАК

Други домаћи задатка треба послати на мејл aleks.pavicevic@ffh.bg.ac.rs до 25.1.2024. У оквиру овог домаћег задатка студенти треба да напишу апстракт о свом дипломском раду и пропратно писмо уреднику часописа. При писању пропратног писма, студент се обраћа уреднику као да шаље у научни часопис рад који је истог назива као дипломски рад, а аутори могу да буду студент и ментор и свако ко је допринео изради дипломског рада. Оба дела домаћег задатка могу да се пишу на српском или енглеском језику, по избору. Инструкције о писању апстракта и пропратног писма можете наћи у оквиру предавања 10.

31.12.2023. СЕМИНАРСКИ РАДОВИ – БИРАЊЕ ТЕМА

Поштоване колеге, на следећем линку треба да у одговарајућу колону унесте своје име уз тему на коју желите да пишете семинарски рад: ТАБЕЛА. Семинарски рад треба да пишете заједно у групи од по 2, а максимално 4 студента на српском језику, тако да не уписујете своје име уз тему за коју је већ уписано 4 студента. Рок за предају семинарских радова је 2.2.2024, а за упис у табелу 3.1.2024. Када одаберете тему, потребно је да се јавите професору који је дао тему на мејл.

Срећни вам празници и све најбоље у Новој години.

18.12.2023. ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ – ОТКАЗИВАЊЕ ПРЕДАВАЊА

Поштоване колеге, због болести наставника задужених за држање предавања на предмету “Методе и методологија физичкохемијских истраживања”, у четвртак 21.12.2023. неће бити одржано предавање, а последња три предавања ће се одржати редоследом као у распореду, само ће бити померена за по један термин касније. Из истих разлога, теме семинарских радова ће бити подељене недељу дана касније у односу на распоред, а, такође, и рок за предају радова ће бити продужен за недељу дана.

29.11.2023. ПРВИ ДОМАЋИ ЗАДАТАК

Поштоване колеге, у приложеном документу се налазе питања у вези са првим домаћим задатком – ДОМАЋИ ЗАДАТАК. Домаће задатке треба послати на мејл aleks.pavicevic@ffh.bg.ac.rs, a рок за слање је 28.12.2023.

9.11.2023.

Поштоване колеге, с обзиром на то да др Милан Миловановић није у могућности да одржи предавање по распореду, 16.11.2023, у том термину ће бити одржано предавање на тему “Методе и методологија у биофизичкој хемији”. Распоред је, такође, измењен на линку ниже.

21.10.2023.

Уводно предавање из предмета Методе и методологија физичкохемијских истраживања биће одржано у четвртак 26.10.2023. у 18 ч у физичкохемијском амфитеатру.

Предавања

План предавања у школској 2023/2024. години