Драги бруцоши,

Добро дошли на Факултет за физичку хемију!

Молимо вас да редовно пратите обавештења на сајту ФФХ и проверавате своје студентске е-маил адресе.

Настава почиње у понедељак, 5.10.2020. године.

Ове године, свака група бруцоша ће поред ментора из реда наставног особља ФФХ имати и једног ментора – студента четврте године, којима ћете моћи да се обратите са питањима везаним за студентске организације и догађаје, правила и прописe студирања, спремање колоквијума и испита и слично.

ОБАВЕШТЕЊА

• Пријем и оријентација бруцоша на ФФХ ће бити одржани 01.10.2020. у 16h за групе Г1-Г4, и у 17h за групе Г5-Г8, и 02.10.2020. у 16h за групе Г9-Г12.
  • Подела студената прве године по групама.
  • Бирање изборних предмета: Позивају се студенти да изврше бирање изборних предмета на свом студентском порталу до 30.  септембра 2020. године. Потребно је да се улогујете на свој е-студент налог на линку са корисничким именом и шифром које сте добили приликом уписа, затим да у делу „бирање предмета“ одаберете један изборни предмет у јесењем семестру и један изборни предмет у пролећном семестру у првој студијској години. Списак свих предмета на основним академским студијама Физичка хемија се налази на линку.
  • Студентска страна ФФХ
  • Прописи

Предмети у јесењем семестру школске 2020/2021. године

Обавезни:

1. Општи курс физичке хемије 1, предметни наставник доцент др Мирослав Ристић, ristic@ffh.bg.ac.rs
  2. Математика 1, предметни наставник доцент др Иван Димитријевић, ivand@math.rs
  3. Увод у лабораторијски рад, предметни наставник доцент др Душан Димић, ddimic@ffh.bg.ac.rs
  4. Увод у структуру материје, предметни наставник доцент др Радомир Ранковић, rale@ffh.bg.ac.rs

Изборни:

1. Практикум из математике за физикохемичаре, предметни наставник доцент др Ана Доброта, ana.dobrota@ffh.bg.ac.rs
  2. Практикум из коришћења рачунара, предметни наставник професор Милош Мојовић, milos@ffh.bg.ac.rs

Заказивање термина у Студентској служби

Због актуелне епидемиолошке ситуације изазване вирусом COVID-19, долазак у просторије Службе за студентска питања Факултета за физичку хемију је могућ једино уз претходно заказан термин на линку, најкасније 24 часа пре термина који заказујете.

Подношење молби

Студентске молбе се подносе искључиво путем попуњавања формулара који се налази на линку. Уз молбу је потребно приложити све прилоге (уколико их има) у електронској верзији (скенирано). Ово се не односи на молбе које су део процедура за пријаву теме, изборе ментора, одбране и слично.

Платформе за online предавања

Zoom

Skype

MS Teams
Упутство за рад у MS Teams-u за студенте

За сва додатна питања пишите на studsluzba@ffh.bg.ac.rs, искључиво са своје @student.ffh адресе.